PRZYJACIELE NOCNIKA

Zaszczytny tytuł „Przyjaciela Nocnika” otrzymało do tej pory kilkanaście osób, zaangażowanych w organizację łęczyckiego przeglądu piosenki turystycznej.

Sprawdźcie, czy ich znacie:

 

PRZYJACIEL 2022 – PRZEMYSŁAW PODWYSOCKI

Człowiek, ktory zjadł zęby na organizacji przeróżnych wydarzeń kulturalnych w Łęczycy. Od początku związany z Nocnikiem. Autor pierwszego, legendarnego już plakatu Przeglądu, wieloletni konferansjer, multiinstrumentalista, muzyczny pedagog i milośnik turystyki. Człek, który – niezależnie od przyznanej nagrody – zawsze jest przyjacielem Nocnika.

– – –

PRZYJACIEL 2021 – ADAM SAS

Człowiek od zacnego wyglądu. To on odpowiadał za szatę graficzną Nocnika w latach 2017 – 2021. Za swoją pracę zawsze chciał jedynie bilet na nocny koncert. Ten już zawsze będzie na niego czekał! Dzięki Adam!

– – –

PRZYJACIEL 2019 – PRZEMYSŁAW ŻMUDOWSKI

Najbardziej wyważony ze wszystkich dotychczasowych przyjaciół Nocnika. Człowiek rozkochany w twórczości Andrzeja Sikorowskiego, czego dał wyraz mocniej niż ktokolwiek mógłby przypuszczać.

– – –

PRZYJACIEL 2018 – ZESPÓŁ OPIEKI ZDROWOTNEJ W ŁĘCZYCY

Dba o to, aby z Nocnika wszyscy wyszli zdrowi.

– – –

PRZYJACIEL 2017 – ANNA GÓRALCZYK

Restauratorka i organizatorka przeróżnych imprez. Związana z Nocnikiem od samego początku. To właśnie żurek z jej restauracji dodawał sił zmęczonym widzom i wykonawcom w drugi dzień nocnikowych zmagań.

– – –

PRZYJACIEL 2017 – PRZEMYSŁAW MARYNOWSKI

Łęczycki fotograf i dusza towarzystwa. Podobno posiada zdjęcia z każdego Nocnika i już niedługo zrobi z nich wspaniały album.

– – –

PRZYJACIEL 2016 – PAWEŁ SZCZUCKI

Technik z krwi i kości, dla którego wszelkie wzmacniacze, potencjometry, suwaki i konstrukcje stalowe nie mają tajemnic. To on, praktycznie od początku trwania Przeglądu, dba o to aby wykonawcy czuli się na scenie jak w domu.

– – –

PRZYJACIEL 2014 – JADZIA NOWAKOWSKA

Nocnikowa Minister Finansów, osoba o wielkim sercu, bez której łęczycki PTTK wielokrotnie wpadłby w niemałe tarapaty.

– – –

PRZYJACIEL 2013 – ZESPÓŁ CZERWONY TULIPAN

Nie ma chyba Nocnikowicza, który nie znałby ich piosenek. Z organizatorami Przeglądu związani na dobre i na złe! Występują, służą radą, zasiadają w Jury – full serwis z Olsztyna.

– – –

PRZYJACIEL 2012 – BOGUSIA DYJACZYŃSKA

Wspaniała kobieta, która od zawsze służy wsparciem, pomocą i dobrą radą Organizatorom Przeglądu. Rzeczy niemożliwe załatwia od ręki, na cuda potrzeba jej trochę więcej czasu.

– – –

PRZYJACIEL 2011 – ZESPÓŁ COFFEINA

Zespół rodem z Otwocka, który stanął na nocnikowym pudle zwycięzców podczas pierwszego Nocnika, zajmując II miejsce. Od tej chwili do Łęczycy przybywają co najmniej raz w roku. Obowiązkowo są na każdej edycji Przeglądu, przesyłając wszystkim słuchaczom ogrom pozytywnej energii, zaklętej na co dzień w ich muzyce.

– – –

PRZYJACIEL 2010 – JOLANTA ŚLEDZIŃSKA

W życiu zawodowym sekretarz Zarządu Głównego PTTK , zaś w życiu prywatnym zapalona turystka i miłośniczka piosenki wędrownej. To dzięki jej wsparciu, już od drugiej edycji, Nocnik objęty jest patronatem Zarządu Głównego PTTK.

– – –

PRZYJACIEL 2009 – ANNA KRÓLAK

Pani Prezes Warsztatów Terapii Zajęciowej przy Spółdzielni Inwalidów TĘCZA w Łęczycy. To dzięki jej pomocy od 2006 roku nagrodami dla laureatów Przeglądu są gliniane trofea w kształcie nocnika.

PRZYJACIEL 2009 – TOMASZ PODWYSOCKI

Łęczycanin, inżynier dźwięku, związany z Polskim Radiem Łódź. W środowisku piosenki turystycznej nazywany „najlepszym uchem w branży”. Od pierwszego Nocnika siedzi za sterami technicznymi, dbając o muzyczny komfort grających i słuchających.

– – –

PRZYJACIEL 2008 – ANDRZEJ RODAK

Łęczycanin, kucharz, miłośnik kajakarstwa i sytego obiadu. To on w pocie czoła, przy lejącym się z nieba żarze, przez wiele godzin gotuje, miesza, przyprawia i sponsoruje Diabelski Gulasz.

PRZYJACIEL 2008 – REMIGIUSZ DYDUŁA

Założyciel i gitarzysta legendarnej grupy Browar Żywiec. Przyjaciel nie tylko Nocnika, ale również całego łęczyckiego oddziału PTTK. Kilkakrotnie zasiadał w gronie Jury Przeglądu. Wraz z przyjaciółmi z zespołu był gwiazdą I Nocnika.

PRZYJACIEL 2008 – MAREK GÓRSKI

Choć jego nazwisko nie ma wiele wspólnego z centralną Polską, to Łęczycę upodobał sobie bardzo. Z Nocnikiem związany od początku istnienia festiwalu, zaś z piosenką turystyczną – od ponad ćwierćwiecza. Na co dzień występuje na scenie wraz z Andrzejem Koczewskim. Wieloletni juror największych festiwali piosenki turystycznych, w tym również Nocnika.

– – –

PRZYJACIEL 2007 – MARIOLA ANDRZEJCZAK

Dziennikarka Polskiego Radia Łódź oraz Studenckiego Radia Żak. Miłośniczka i znawczyni piosenki turystycznej i autorskiej. Wieloletnia jurorka największych festiwali piosenki turystycznej. Od początku istnienia Nocnika przewodnicząca Jury.

PRZYJACIEL 2007 – ANDRZEJ KOCZEWSKI

Z Nocnikiem związany od chwili jego powstania. W życiu codziennym – inżynier architekt. Jak sam twierdzi, muzyka jest jego wielką pasją. Na scenie obecny od ponad 30 lat. Jest autorem wielu znanych hitów turystycznych, bez których nie sposób wyobrazić sobie ogniska. Podczas Przeglądu zasiada w składzie Jury.

– – –

PRZEZ MINIONE EDYCJE DYREKTORAMI PRZEGLĄDU BYLI:

2012 – 2018 – Paweł Czarnecki
2008 – 2011 – Krzysztof Góralczyk
2006 – 2007 – Marek Zygmunt
2005 – Jacek Ziółkowski