Zaszczytny tytuł „Przyjaciela Nocnika” otrzymało do tej pory kilkanaście osób, zaangażowanych w organizację łęczyckiego przeglądu piosenki turystycznej. Sprawdźcie, czy ich znacie:

2018 – Zespół Opieki Zdrowotnej w Łęczycy – Dba o to, aby z Nocnika wszyscy wyszli zdrowi.

2017 – Anna Góralczyk – Restauratorka i organizatorka przeróżnych imprez. Związana z Nocnikiem od samego początku. To właśnie żurek z Jej restauracji dodawał sił zmęczonym widzom i wykonawcom w drugi dzień nocnikowych zmagań.

Przemysław Marynowski – Łęczycki fotografik i dusza towarzystwa. Podobno posiada zdjęcia z każdego Nocnika i już niedługo zrobi z nich wspaniały album.

2016 – Paweł Szczucki – Technik z krwi i kości, dla którego wszelkie wzmacniacze, potencjometry, suwaki i konstrukcje stalowe nie mają tajemnic. To On, praktycznie od początku trwania Przeglądu, dba o to aby wykonawcy czuli się na scenie, jak w domu.

2014 – Jadzia Nowakowska – nocnikowa Minister Finansów, osoba o wielkim sercu, bez której łęczycki PTTK wielokrotnie wpadłby w niemałe tarapaty.

2013 – Zespół Czerwony Tulipan – Nie ma chyba Nocnikowicza, który nie znałby Ich piosenek. Z organizatorami Przeglądu związani na dobre i na złe! Występują, służą radą, zasiadają w Jury – full serwis z Olsztyna.

2012 – Bogusia Dyjaczyńska – Wspaniała kobieta, która od zawsze służy wsparciem, pomocą i dobrą radą Organizatorom Przeglądu. Rzeczy niemożliwe załatwia od ręki, na cuda potrzeba jej trochę więcej czasu.

2011 – Zespół Coffeina – Zespół rodem z Otwocka, który stanął na nocnikowym pudle zwycięzców podczas pierwszego Nocnika, zajmując II miejsce. Od tej chwili do Łęczycy przybywają co najmniej raz w roku. Obowiązkowo są na każdej edycji Przeglądu, przesyłając wszystkim słuchaczom ogrom pozytywnej energii, zaklętej na co dzień w ich muzyce.

2010 – Jolanta Śledzińska – w życiu zawodowym sekretarz Zarządu Głównego PTTK , zaś w życiu prywatnym zapalona turystka i miłośniczka piosenki wędrownej. To dzięki jej wsparciu, już od drugiej edycji, Nocnik objęty jest patronatem Zarządu Głównego PTTK.

2009 – Anna Królak – pani Prezes Warsztatów Terapii Zajęciowej przy Spółdzielni Inwalidów TĘCZA w Łęczycy. To dzięki jej pomocy od 2006 roku nagrodami dla laureatów Przeglądu są gliniane trofea w kształcie nocnika.

2009 –  Tomasz Podwysocki – łęczycanin, inżynier dźwięku, związany z Polskim Radiem Łódź. W środowisku piosenki turystycznej nazywany „najlepszym uchem w branży”. Od pierwszego Nocnika siedzi za sterami technicznymi, dbając o muzyczny komfort grających i słuchających.

2008 – Andrzej Rodak – łęczycanin, kucharz, miłośnik kajakarstwa i sytego obiadu. To on w pocie czoła, przy lejącym się z nieba żarze, przez wiele godzin gotuje, miesza, przyprawia i sponsoruje Diabelski Gulasz.

2008 – Remigiusz Dyduła – założyciel i gitarzysta legendarnej grupy Browar Żywiec. Przyjaciel nie tylko Nocnika, ale również całego łęczyckiego oddziału PTTK. Kilkakrotnie zasiadał w gronie Jury Przeglądu. Wraz z przyjaciółmi z zespołu był gwiazdą I Nocnika.

2008 – Marek Górski – choć jego nazwisko nie ma wiele wspólnego z centralną Polską, to Łęczycę upodobał sobie bardzo. Z Nocnikiem związany od początku istnienia festiwalu, zaś z piosenką turystyczną – od ponad ćwierćwiecza. Na co dzień występuje na scenie wraz z Andrzejem Koczewskim. Wieloletni juror największych festiwali piosenki turystycznych, w tym również Nocnika.

2007 – Mariola Andrzejczak – dziennikarka Polskiego Radia Łódź oraz Studenckiego Radia Żak. Miłośniczka i znawczyni piosenki turystycznej i autorskiej. Wieloletnia jurorka największych festiwali piosenki turystycznej. Od początku istnienia Nocnika przewodnicząca Jury.

2007 – Andrzej Koczewski – z Nocnikiem związany od chwili jego powstania. W życiu codziennym – inżynier architekt. Jak sam twierdzi, muzyka jest jego wielką pasją. Na scenie obecny od ponad 30 lat. Jest autorem wielu znanych hitów turystycznych, bez których nie sposób wyobrazić sobie ogniska. Podczas Przeglądu zasiada w składzie Jury.

Przez minione edycje Dyrektorami Przeglądu byli:

2012 – 2018 – Paweł Czarnecki
2008 – 2011 – Krzysztof Góralczyk
2006 – 2007 – Marek Zygmunt
2005 – Jacek Ziółkowski